Muğla

5 bin liralık 35 kilo vazoyu çalması 5 saniye sürdü

Muğla’da bir hediyelik eşya dükkanından vazo çalan zanlının, devasa vazoyu arabasına yükleyip 5 saniyede uzaklaşması güvenlik kamerasına yansıdı.

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bir hediyelik eşya dükkanından 5 bin lira değerinde 35 kilogramlık vazo çalan zanlı, saniyeler içinde otomobiliyle uzaklaştı.

Sarıgerme Mahallesi Kemal Şahin Bulvarı’nda Müslüm Demirdöven’e ait sepet, süs eşyası, toprak testi, vazo ve küp gibi çeşitli hediyelik eşyalar satan iş yerine akşam saatlerinde gelen bir kişi, 35 kilogramlık vazoyu alarak otomobiline yükleyip kaçtı.

Şüphelinin işyerindeki eşyalar arasından seçtiği vazoyu taşıyarak otomobilinin arka koltuğuna koyması ve uzaklaşması güvenlik kamerasınca kaydedildi.

İşyeri sahibi Müslüm Demirdöven’in şikayeti üzerine güvenlik kamerasını inceleyen Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheliyi bulmak için çalışma başlattı.

Uzun süredir Ortaca’da küçük bir dükkanda şemsiye, saksı ve vazo gibi hediyelik eşya satışı yaptıklarını belirten Demirdöven, şüphelinin akşam saatlerinde kimsenin olmadığı bir saatte geldiğini söyledi. Şüphelinin 5 saniye içerisinde işyerinden 5 bin lira değerinde 35 kilogramlık bir vazo çaldığını belirten Demirdöven, olayla ilgili şikayetçi olduklarını ifade etti.

Başa dön tuşu