Muğla

Binlerce kitapsever Marmaris’e akın etti

3. Marmaris Kitap Günleri sona erdi. Onlarca yazarın katıldığı kitap günlerini bu yıl 40 bin okur ziyaret etti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Marmaris Kitap Günleri, onlarca yazarı on binlerce okurla buluşturdu. Ünlü tarihçi İlber Ortaylı’nın onur konuğu olduğu 3. Marmaris Kitap Günleri 20 Temmuz – 12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kitap fuarını bu yıl yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.

Saman İskelesi’nde kurulan kitap günlerine bu yıl 16 yazar ve 30 yayınevi katıldı. Dr. İlber Ortaylı, Metin Uca, Mustafa Balbay, Sinan Meydan, Şükrü Erbaş gibi Türkiye’nin tanınmış isimlerinin yanı sıra Marmaris’in yerel yazarlarının da ağırlandığı kitap fuarının açılış kurdelesini Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İlber Ortaylı ve Metin Uca birlikte kesti.

TV programcısı ve gazeteci Metin Uca’nın “Ben Öyle mi Dedim?” adlı tek kişilik gösterisiyle başlayan etkinlik, İlber Ortaylı’nın “Dün Bugün Yarın” adlı söyleşisiyle devam etti. Tarihçi ve yazar Sinan Meydan’ın da bir söyleşi gerçekleştirdiği programda Şükrü Erbaş da bir şiir dinletisiyle sevenleriyle buluştu.

Marmaris’i kültür, sanat ve edebiyatla buluşturmak için birçok etkinlik düzenlediklerini belirten Oktay, “Amacımız Marmaris’in adını kültür ve sanatla duyurmak. Halkımızın kitap günlerine gösterdiği ilgi hepimizi mutlu etti. Katılan tüm yazarlara ve yayınevlerine teşekkür ediyorum. Gelecek yıl görüşmek üzere” dedi.

Başa dön tuşu