Muğla

Bodrum’da ishale hattı patlamalarına bir yenisi daha eklendi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, isale hattında meydana gelen patlama sonucu iş yerlerini su bastı, araçlar zarar gördü. Patlamanın ardından bölgedeki işletme sahipleri ve çalışanlar temizlik çalışması başlattı. Yol trafiğe kapatılırken, onarım çalışmaları başlatıldı. İşletme sahipleri sürekli yaşanan patlamalardan bıktıklarını belirterek yetkililerden soruna çözüm bulmalarını istedi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, isale hattında meydana gelen patlama nedeniyle iş yerlerini su bastı, araçlar zarar gördü.

Sabah saatlerinde Bitez Atatürk Bulvarı üzerindeki ana isale hattında patlama meydana geldi. Yolda dev bir çukur oluşmasına neden olan patlamanın ardından cadde göle döndü, cadde kenarındaki işyerlerini su bastı, bir motosiklet ve park halindeki bir otomobil hasar gördü.

Patlama haberiyle uyanan iş yeri sahipleri ve çalışanları bölgeye gelerek iş yerlerinde temizlik çalışması başlattı. MUSKİ tarafından hatta verilen su kesildi. Yol trafiğe kapatılarak onarım çalışmalarına başlandı.

Bölgede işyeri bulunan Naile Zırıh, bu patlamalardan bıktıklarını belirtti ve;

“Sabah yatıyorduk, çalışanlarım erken geliyor. Allah’tan çocukların geliş saatine denk gelmedi. Demirler eğildi. Asfalt parçaları işçilere isabet etseydi can kaybı olabilirdi. Yine şükrediyoruz ama birilerinin ölmesi lazım. Biz de bıktık artık. Herkese gittik, her kapıyı çaldık. Duymuyorlar, görmüyorlar. Bu milli servet, milli servete, devlete, millete yüktür. Yazıktır, günahtır. İnsanlar asfalt dökmeye yetişemiyor. Geçen hafta patladı. Bir yol bir haftada üç kere patlar mı? Ekipler bugün asfalt dökecekti ama yine patladı. Biz kimseyi şikayet etmedik, dava açmadık ama geçmiş olsun denilmesinden bıktık, şikayetten bıktık.” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu