Muğla

Doktorların rock grubundan hayvanlar yararına konser

Uzman doktorların oluşturduğu müzik grubu The Rocktors, Muğla’nın Datça ilçesinde yapılması planlanan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne destek olmak amacıyla bir konser verdi.

İzmir’de Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Kutsal Turhan öncülüğünde 2013 yılında kurulan Rocktors, sağlık ve eğitim kurumlarına destek olmak amacıyla konserlerine devam ediyor.

Grup, Datça Belediyesi tarafından yapılması planlanan Datça Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne destek olmak amacıyla Datça Amfi Tiyatro’da sahne aldı.

Dr. Kutsal Turhan’ın yanı sıra İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sedat Can Güney, Beyin Cerrahisi Uzmanı Görkem Yavaş, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Soysal Turhan, Pedodonti Uzmanı Dr. Esin Güney, Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof Dr. Coşkun Özcan’dan oluşan müzik grubu konserde Türkçe ve İngilizce pop ve rock şarkılar seslendirdi.

Grubun konserini salonu dolduran çok sayıda hayvansever ve sanatsever izledi. Ücretsiz konser sırasında Datça Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne destek olmak isteyenler için sponsor bilet uygulaması ile bağış toplandı.

Kimsesiz çocuklar, hasta çocuklar ve dar gelirli öğrenciler için konserler

Dr. Kutsal Turhan, konser öncesi yaptığı açıklamada, 10 yıl önce eğlence amaçlı kurdukları grubun, arkadaşları ve yakınları için söyledikleri şarkıların beğenilmesi üzerine konser davetleri aldıklarını ve tıp kongrelerinde sahne almaya başladıklarını söyledi.

“Biz bunu para için yapmıyoruz, para için de yapmayacağız” diyen Dr. Turhan, birlikte çalmaktan keyif aldıklarını ve konserlerin maddi değerini çeşitli yardım kuruluşlarına yönlendirdiklerini söyledi.

Grubun 100’e yakın konser verdiğini açıklayan Turhan, “Son yıllarda yardım konserleri verme alışkanlığı başlattık. Bugüne kadar 15’e yakın yardım konseri gerçekleştirdik. Kimsesiz çocuklar, prematüre çocuklar, dar gelirli öğrenciler için konserler verdik. Bir kadın ıslahevinde anneleriyle birlikte kalan çocuklar için oyun parkı yapımı için de sahne aldık. Bugün de sokak hayvanları için şarkı söyleyeceğiz.” şeklinde konultu.

Grubun solisti Dr. Esin Güney, müzik tutkularının insanların ve tüm canlıların hayatına dokunabilecek meyveler vermesinden mutluluk duyduklarını söyledi.

Bas gitarist Dr. Coşkun Özcan ise kendisinin de evcil hayvanları olduğunu ve sokak hayvanları yararına konser daveti üzerine heyecanla Datça’ya geldiklerini söyledi.

Konseri organize eden hayvansever Oğuz Güldal, The Rocktors Grubu üyesi doktorların ülke genelinde bağış konserleriyle tanındığını, bugün de Datça’nın önemli sorunlarından biri olan sokak hayvanlarının rehabilitasyonu projesine sahne performanslarıyla destek verdiklerini söyledi.

Başa dön tuşu