Muğla

Marmarisliler SMA’lı Zehra Bebek için seferber oldu

7’den 70’e yüzlerce Marmarisli SMA hastası Zehra Bebek için ‘Çocuk Yardım Şenliği’nde buluştu. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Kararlıyız, Zehra’yı da tıpkı Ayaz ve Pera gibi tedavisine uçurup hayata bağlayacağız” dedi.

Geliri ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanacak olan ‘Marmaris Çocuk Yardım Şenliği’ Günnücek Milli Parkı’nda yoğun katılımla gerçekleştirildi. Bu yıl ilk kez düzenlenen etkinliğin geliri SMA hastası Zehra Bebek’e bağışlandı. Zehra’nın yüzde 57’lik kampanyası etkinlikle birlikte yüzde 60’a ulaştı.

Giriş ücretinin yanı sıra hayırseverler tarafından getirilen yiyecek ve içeceklerin satışından da gelir elde edilen etkinliğe yüzlerce çocuk ve ailesi katıldı. Köpük şov, palyaço, dans gösterileri, boyama ve resim gibi birçok etkinliğin yapıldığı etkinliğe Marmaris protokolü de katıldı. Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Turgay Karabulut, Belediye Başkanı Mehmet Oktay da vatandaşları yalnız bırakmadı. Geçtiğimiz yıllarda vatandaşların desteğiyle tamamlanan kampanyanın ardından tedavi süreci başlayan ve büyük bir gelişme gösteren SMA hastası Ayaz Bebek de pikniğe ailesiyle birlikte katıldı.

Bugüne kadar Zehra’ya destek olmak için birçok etkinlik yaptıklarını belirten Başkan Oktay, yardım eli uzatmaya devam edeceklerini belirterek, “Bugün tüm Marmaris’in kalbi Günnücek’te attı. Marmaris halkının 7’den 70’e tek yürek olduğunu görmek hepimizi hem duygulandırdı hem de mutlu etti. Kararlıyız, tıpkı Ayaz ve Pera gibi Zehra’yı da tedavisine uçuracak ve hayata bağlayacağız. Bu güzel amaca destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başa dön tuşu