Muğla

Muğla’da kaliteli zeytinyağı eğitimleri sürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Duyusal Analiz Laboratuvarı’nda zeytinyağı farkındalık eğitimleri devam ediyor. Bugüne kadar 450 kişi eğitim aldı. Laboratuvar, kaliteli zeytinyağı üretimine, değer artışına ve bilinçli tüketici kavramına katkı sağlamayı hedefliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Duyusal Analiz Laboratuvarı bugüne kadar 450 kişiye eğitim verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılında kentte hayata geçirdiği Duyusal Analiz Laboratuvarı’nda zeytinyağı farkındalık eğitimleri devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Ticaret Borsası ve Zeytindostu Derneği’nin ortak girişimleri ile Muğla Ticaret Borsası hizmet binasında hizmete giren Duyusal Analiz Laboratuvarı’nda zeytinyağı tadım eğitimlerinde bugüne kadar 450 kişi eğitim aldı. 2017 yılında faaliyete geçen Duyusal Analiz Laboratuvarı’nda 2 ayrı panel odası bulunuyor ve 24 panelist aynı anda tadım yapabiliyor. Duyusal Analiz Laboratuvarında yapılan çalışmalar ve verilen eğitimler ile kaliteli zeytinyağı üretimine, değer artışına, ihracata yönelik ürün elde edilmesine ve bilinçli tüketici kavramlarına katkı sağlanması hedefleniyor.

Zeytinyağının işitme, dokunma, koklama ve görme duyuları ile algılanan özelliklerini hissetmek, ölçmek, analiz etmek ve yorumlamak için kullanılan bir yöntem olan duyusal analiz eğitimlerine katılmak isteyenler 444 48 01 numaralı telefonu arayarak başvuruda bulunabiliyor.

Başa dön tuşu