Muğla

Muğlalı gençler için doğayla iç içe bir etkinlik

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Muğla’da Kamp Ateşi’ etkinliğinin ikincisi Köyceğiz’de gerçekleştirildi. 13-14 yaş aralığındaki 42 erkek öğrenci çadır kampı, eğitici aktiviteler, eğitsel oyunlar ve doğa gezileriyle unutulmaz anlar yaşadı. Gençler, Dalyan’da tekne turu ve Azmak Nehri’nde tekne turuna katılarak Muğla’nın doğal ve kültürel değerlerini keşfetme fırsatı buldu. Etkinlikte başarı gösteren öğrenciler ödüllendirilirken, Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş yeni projelerin devam edeceğini belirtti.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, kentte yaşayan ancak ilin doğal ve kültürel değerlerini gezme ve tanıma fırsatı bulamayan gençler için planlanan “Muğla’da Kamp Ateşi” etkinliğinin ikincisini düzenledi.

Muğla’nın ilçelerinden 13-14 yaş aralığındaki 42 erkek öğrencinin katıldığı Köyceğiz’deki 3 günlük çadır kampında gençler, etkinlikler, eğitici aktiviteler, eğitsel oyunlar, günlük aktivitelerde edindikleri bilgiler ve akşamları kamp ateşi ile unutulmaz anlar yaşadı.

Film de izleyen gençler daha sonra Köyceğiz Gölü’nde kano yaptı.

Dalyan’da caretta carettaları yakından gözlemleyen gençler, Dalyan’da tekne turu ile Kral Mezarlarını da görme fırsatı buldu.

Ula Akyaka’da orman kamp alanı ve plaj turunun ardından gençler Azmak Nehri’nde tekne turu yaptı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş ve beraberindekiler kampta düzenlenen yarışmalarda başarı gösteren öğrencileri ödüllendirdi.

Açıkbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla’daki yerel çadır kampını çeşitli gençlik etkinlikleri, gençlik aktiviteleri ve doğa gezileriyle tamamladıklarını söyledi.

Gençlerin birbirleriyle kaynaşarak dostluk bağlarını güçlendirdiğini belirten Açıkbaş, ilk kez kamp deneyimi yaşayan gençler için yeni projeler üretmeye devam edeceklerini kaydetti.

Başa dön tuşu