Muğla

Muğlalılar gümüş madalya kazanan minik kızlarını coşkuyla karşıladı

Kırklareli’nde düzenlenen U12 Kızlar Türkiye Hokey Şampiyonası’nda ikinci olan Muğla İl Hokey Takımı, Muğla’da davul zurnayla coşkuyla karşılandı. Antrenör Muharrem Hasdemir, takımın gelecekte daha büyük başarılara imza atacağını ve hokey sahası eksikliğinin giderilmesini istediğini belirtti.

Kırklareli’nde düzenlenen U12 Kızlar Türkiye Hokey Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi olan Muğla İl Hokey Takımı, Muğla’da davul zurna ile karşılandı.

14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Kırklareli’nde düzenlenen U12 Kızlar Türkiye Hokey Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Muğla GSB Spor Okulları ve Ortaköy Ege Yıldızları Spor Kulübü, Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu sporcularından oluşan Muğla İl Hokey Takımına Menteşe Spor Salonu önünde coşkulu bir karşılama töreni yapıldı. Davul zurna ekibi eşliğinde Muğla Zeybeği oynayan hokeyci kızlara Menteşe Spor Salonu’nda aileleri ve vatandaşlar da eşlik etti.

Türkiye ikinciliği başarısıyla ilgili konuşan Antrenör Muharrem Hasdemir, “Bu takımı 10 ay önce kurduk ve bu bizim ilk resmi yarışmamızdı. Normalde 12 yaş yarışması ama bizim yaş ortalamamız 10 civarında. İnşallah önümüzdeki dönemde kızlarımızla çok daha büyük başarılara imza atacağız. Onlar da ablaları gibi Muğla iline birçok Türkiye Şampiyonluğu getirecekler. Milli takımlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler. Ülkemize hayırlı evlatlar olacaklar. Bu başarıları elde ediyoruz ama bir hokey sahamız yok. Bu konunun da çözülmesini istiyoruz” dedi.

Başa dön tuşu