Muğla

Muğla’yı hareketli bir hafta bekliyor

Tüm dünyada her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Hareketlilik Haftası, Menteşe’de bisiklet turları, dans gösterileri ve araçsız ulaşım gibi bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Hafta kapsamında Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinlikler 16 Eylül Cuma günü saat 18.00’de Ali Fuat Özge Spor Kompleksi’nde birimler arası futbol turnuvası ile başlayacak. Etkinlikler 17 Eylül Cumartesi günü saat 18.00’de Menteşe Belediyesi ve Narlı Kahvesi güzergahında bisiklet turu ile devam edecek. 18 Eylül Pazar günü saat 18.00’de ise Kışla Parkında pilates etkinliği ile etkinlikler devam edecek. 19 Eylül Pazartesi günü saat 18.00’de Kışla Parkı’nda yoga etkinliği ile devam edecek olan hafta kutlama programı, 20 Eylül Salı günü saat 18.00’de Kışla Parkı’nda zumba etkinliği, 21 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’de Kışla Parkı’nda engelsiz dans etkinliği ve 22 Eylül Perşembe günü araçsız işe gelme uygulaması ile sona erecek.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Avrupa Hareketlilik Haftası’nda vatandaşları ve belediye personelini özel araç yerine alternatif ulaşım aracı olarak bisiklet kullanmaya teşvik etmek ve hareketli yaşamı özendirmek için farklı etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Menteşe’miz bisiklet yolları ile güvenli bisiklet kullanımına çok uygun. Hafta kapsamında araç trafiğini azaltmak, sürdürülebilir hareketi, bisiklet kullanımını teşvik etmek ve farkındalık yaratmak amacıyla dans etkinliklerini de içeren bir kutlama programı düzenledik. Etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

Başa dön tuşu