Muğla

Süslü kadınlardan bisikletleriyle Marmaris çıkarması

Muğla’nın Marmaris ilçesinde sürdürülebilir ulaşım ve otomobilsiz kentler için düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu çok sayıda kadının katılımıyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 100 bisikletli kadın, şehir turunun ardından eğitmen eşliğinde dans edip zumba yaptı.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği Türkiye genelinde her sene düzenleniyor. Bisikletin hayatın içine daha fazla katılmasını ve daha fazla hareket ederek daha sağlıklı bir hayata dikkat çekmek isteyen kadınlar, her sene daha da genişleyen bir topluluğa dönüşüyor. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu sene Marmaris’te de yoğun bir katılımla düzenlendi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde süslü kadınlar sürdürülebilir ulaşım ve otomobilsiz kentler için bir kez daha pedal çevirdi.

Sürdürülebilir ulaşım, araçsız kentler ve doğanın korunması için düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Marmaris’te birçok şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Atatürk Meydanı’ndan hareket eden yaklaşık 100 bisikletli kadın, şehir turunun ardından aynı yere dönerek müzik eşliğinde dans etti. Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Suzan Zift de etkinliğe katılarak bisikletli kadınlara başarılar diledi.

Çok sayıda kadının çocuklarıyla birlikte katıldığı ve bisikletlerini çiçeklerle süslediği etkinliğe erkekler de destek verdi. Turun tamamlanmasının ardından kadınlar bir eğitmen eşliğinde zumba dansı yaptı. Belediyenin ikram aracı da katılımcılara ikramlarda bulundu.

Başa dön tuşu